Strona główna
Siłownia fitness i spinning   +48 885 590 053     silownia@spa.wroc.pl
 

 

Godziny otwarcia

Siłownia w okresie wakacyjnym Pn-Pt
12:00 - 20:00
Sob i  Niedz
10:00 - 14:00

Zajęcia fitness i spinning są zawieszone

 
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU tel. 71/ 348 80 67     
tel. 885 590 053 silownia@spa.wroc.pl  

Zajęcia

Spinning jest to trening kolarski odbywający się w przeznaczonej do tego sali. Sprzęt używany podczas spinningu jest nieco inny niż domowe rowerki stacjonarne. Zajęcia te odbywają się w kilku lub kilkunastoosobowych grupach pod okiem wykwalifikowanego instruktora, w trakcie treningu włączona jest głośna muzyka, z którą zmienia się tempo jazdy, a także obciążenie.

W czasie godziny spinningu można spalić nawet do 1000 kcal. Oto efekty, które przynosi spinning:

 

Indoor Cycling to ćwiczenia na rowerach stacjonarnych. Rowery na których można uprawiać spinning są wzorowane na rowerach kolarskich – miały bowiem służyć zawodnikom do treningów poza sezonem. Jazda na rowerze korzystnie wpływa na układ oddechowo-krążeniowy. Regularne treningi poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają odporność organizmu. Dzięki ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie, ale także zrzucisz zbędne kilogramy i wymodelujesz sylwetkę. 

Low●

Zajęcia na rowerach stacjonarnych przeznaczone dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania. Indoor Cycling Low● szczególnie osobom rozpoczynającym treningi oraz chcącym zredukować poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Podczas treningu budujemy bazę tlenową, poprawiamy wydolność oraz wzmacniamy cały organizm. Mnóstwo zabawy przy motywującej muzyce!

Mix●●

Dynamiczne zajęcia na rowerach stacjonarnych, podczas których pokonujemy kombinacje odcinków górzystych i płaskich. Podczas treningu rozwijamy wytrzymałość, poprawiamy kondycję oraz redukujemy tkankę tłuszczową. Różnorodność technik treningowych wykorzystanych podczas zajęć pozwala na kompleksowe zaangażowanie całego układu mięśniowego.                                                                  

Opis

 

Klienci wrocławskiego centrum SPA mają do dyspozycji jedną z najbardziej nowoczesnych sal do zajęć z indoor cycling’u we Wrocławiu - jeśli nie najnowocześniejszą. Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy niezwykle wygodną przebieralnię, z indywidualnymi kabinami do przebierania się. Przedmioty osobiste, plecaki i torby, nasi goście mogą pozostawiać też w zamykanych na cyfrowe kody szafkach.

 

Bezpośrednio połączona z przebieralnią sala treningowa jest wyposażona w najnowocześniejsze nagłośnienie, a także odrębną strefę do rozgrzewek i ćwiczeń niewymagających korzystania z rowerów stacjonarnych. Zajęcia Cycling Indoor to dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą w krótkim czasie powrócić do formy, lub którzy chcą przygotować się do intensywnego wyjazdu rowerowego. Każdy trening, zależnie od poziomu trudności, zawiera w sobie indywidualnie dobrane elementy i każdy jest też prowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego trenera.

 

W trakcie samego treningu tempo w jakim wykonywane są ćwiczenia, ilość powtórzeń i ich intensywność dyktowane są także przez muzykę, dobieraną indywidualnie do przygotowanego zestawu ćwiczeń. Inną nazwą  pod którym znany jest ten, bardzo popularny, gatunek ćwiczeń jest Schwinn Cycling - nazwa ta bierze się od jednego z najważniejszych producentów rowerów stacjonarnych używanych do ćwiczeń.

 

Oczywiście spinning i indoor cycling nie byłby kompletny bez zestawu akcesoriów przydatnych w trakcie ćwiczeń. Jak powszechnie wiadomo - efektywność ćwiczeń jest uzależniona od wydolności organizmu osoby ćwiczącej - w tym wypadku szczególnie pomocny jest system Myzone. Jest to cyfrowa infrastruktura, która pozwala na bieżąco, w trakcie ćwiczeń, monitorować obciążenie organizmu poprzez system czujników połączonych bezpośrednio z konsoletą dostępny dla prowadzących zajęcia. Paski pozwalające na monitorowanie akcji serca, a co za tym idzie - wydolności poszczególnych uczestników zajęć i umożliwiają trenerowi prowadzącemu zajęcia wydawanie zindywidualizowanych poleceń tak by odpowiednio dostosować tempo ćwiczeń dla każdego z uczestników z osobna. To pozwala dostosować ćwiczenia tak aby jak najlepiej dostosować ćwiczenia do potrzeb i możliwości poszczególnych uczestników zajęć.

 

Oczywiście - akcesoria i urządzenia to nie wszystko - najważniejsi są w organizowaniu zajęć sami prowadzący. Wszyscy uczestnicy zajęć mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanej kadry prowadzących - od doświadczonych trenerów fitness po profesjonalnych sportowców, którzy zawiązali z nami współpracę pierwotnie po to, by samemu rozwijać swoje zdolności, a którzy teraz prowadzą treningi, w których uczestniczą inni klienci.

Zainspiruj się Instagram
Google Maps
Wrocławskie Centrum Spa
ul. Teatralna 10-12
50-055 Wrocław
Facebook Bądź na bieżąco