Strona główna
Punkt Obsługi Klienta 71/ 348 80 19/37      609 160 872    pok@spa.wroc.pl  

 

Terapia Manualna

Terapia manualna to jedna z najskuteczniejszych form terapii schorzeń narządu ruchu. Polecana w takich dolegliwościach jak rwa kulszowa, dyskopatia, ograniczenia ruchu i przeciążenia, a także w migrenowych bólach głowy, zaparciach czy zgadze.

Co kryje w sobie terapia manualna?

Nasi wykwalifikowani terapeuci stosują szereg różnorodnych postępowań, zaczerpniętych z wielu metod terapeutycznych. W swojej codziennej pracy wykorzystują techniki osteopatyczne, wisceralne, czaszkowo-krzyżowe, powięziowe, mięśniowe, stawowe. Z każdym pacjentem pracują indywidualnie, ponieważ u każdego przyczyna bólu może znajdować się zupełnie gdzie indziej.

Podstawą każdej terapii jest wykonanie prawidłowej diagnostyki manualnej, mającej na celu odnalezienie miejsca które podda się „ręcznemu leczeniu”. Najczęściej rejon, który wymaga terapii znajduje się w zupełnie w innym miejscu niż to, w którym pacjent zgłasza dyskomfort bólowy. Nie jest to wcale rzadka sytuacja, ponieważ anatomia jest zawiła i często zaskakująca. A to właśnie na świetnej znajomości ludzkiego ciała nasi terapeuci polegają w swojej pracy.

Nie wiesz czy to dobra forma terapii w Twoich dolegliwościach? Pierwsze spotkanie to w znacznej części wywiad i diagnostyka. Jeśli na ich podstawie terapeuta uzna, że u Ciebie lepiej sprawdzi się inna forma terapii, dowiesz się o tym pierwszy!

Rejestracja: tel. 71 348 80 57, tel. kom. 885 590 039, mail: odnowa@spa.wroc.pl, osobiście piętro II wejście 202.

Zainspiruj się Instagram
Google Maps
Wrocławskie Centrum Spa
ul. Teatralna 10-12
50-055 Wrocław
Facebook Bądź na bieżąco