Strona główna
Siłownia   +48 885 590 053      silownia@spa.wroc.pl   POK     +48 609 160 872 pok@spa.wroc.pl  
Do siłowni zabierz ze sobą strój sportowy i obuwie  z czystą podeszwą. 

 

Godziny otwarcia -recepcja siłownia

Pn-Pt
6:00 - 22:00
Sob i  Niedz
10:00 - 20:00
 

ZAJĘCIA SPINNING

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA SPINNINGOWE!

Dostepnosc miejsc znajdziesz tutaj  

Cenniki znajdziesz tutaj   

Dodatkowe informacje w Punkcie Obslugi Klienta pok@spa.wroc.pl

Spinning jest to trening kolarski odbywający się w przeznaczonej do tego sali. Sprzęt używany podczas spinningu jest nieco inny niż domowe rowerki stacjonarne. Zajęcia te odbywają się w kilku lub kilkunastoosobowych grupach pod okiem wykwalifikowanego instruktora, w trakcie treningu włączona jest głośna muzyka, z którą zmienia się tempo jazdy, a także obciążenie.

W czasie godziny spinningu można spalić nawet do 1000 kcal. Oto efekty, które przynosi spinning:

 

Indoor Cycling to ćwiczenia na rowerach stacjonarnych. Rowery na których można uprawiać spinning są wzorowane na rowerach kolarskich – miały bowiem służyć zawodnikom do treningów poza sezonem. Jazda na rowerze korzystnie wpływa na układ oddechowo-krążeniowy. Regularne treningi poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają odporność organizmu. Dzięki ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie, ale także zrzucisz zbędne kilogramy i wymodelujesz sylwetkę. 

Opis

 

Klienci wrocławskiego centrum SPA mają do dyspozycji jedną z najbardziej nowoczesnych sal do zajęć z indoor cycling’u we Wrocławiu - jeśli nie najnowocześniejszą. Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy niezwykle wygodną przebieralnię, z indywidualnymi kabinami do przebierania się. Przedmioty osobiste, plecaki i torby, nasi goście mogą pozostawiać też w zamykanych na cyfrowe kody szafkach.

 

Bezpośrednio połączona z przebieralnią sala treningowa jest wyposażona w najnowocześniejsze nagłośnienie, a także odrębną strefę do rozgrzewek i ćwiczeń niewymagających korzystania z rowerów stacjonarnych. Zajęcia Cycling Indoor to dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą w krótkim czasie powrócić do formy, lub którzy chcą przygotować się do intensywnego wyjazdu rowerowego. Każdy trening, zależnie od poziomu trudności, zawiera w sobie indywidualnie dobrane elementy i każdy jest też prowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego trenera.

 

W trakcie samego treningu tempo w jakim wykonywane są ćwiczenia, ilość powtórzeń i ich intensywność dyktowane są także przez muzykę, dobieraną indywidualnie do przygotowanego zestawu ćwiczeń. Inną nazwą  pod którym znany jest ten, bardzo popularny, gatunek ćwiczeń jest Schwinn Cycling - nazwa ta bierze się od jednego z najważniejszych producentów rowerów stacjonarnych używanych do ćwiczeń.

 

Oczywiście spinning i indoor cycling nie byłby kompletny bez zestawu akcesoriów przydatnych w trakcie ćwiczeń. Jak powszechnie wiadomo - efektywność ćwiczeń jest uzależniona od wydolności organizmu osoby ćwiczącej - w tym wypadku szczególnie pomocny jest system Myzone. Jest to cyfrowa infrastruktura, która pozwala na bieżąco, w trakcie ćwiczeń, monitorować obciążenie organizmu poprzez system czujników połączonych bezpośrednio z konsoletą dostępny dla prowadzących zajęcia. Paski pozwalające na monitorowanie akcji serca, a co za tym idzie - wydolności poszczególnych uczestników zajęć i umożliwiają trenerowi prowadzącemu zajęcia wydawanie zindywidualizowanych poleceń tak by odpowiednio dostosować tempo ćwiczeń dla każdego z uczestników z osobna. To pozwala dostosować ćwiczenia tak aby jak najlepiej dostosować ćwiczenia do potrzeb i możliwości poszczególnych uczestników zajęć.

 

Oczywiście - akcesoria i urządzenia to nie wszystko - najważniejsi są w organizowaniu zajęć sami prowadzący. Wszyscy uczestnicy zajęć mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanej kadry prowadzących - od doświadczonych trenerów fitness po profesjonalnych sportowców, którzy zawiązali z nami współpracę pierwotnie po to, by samemu rozwijać swoje zdolności, a którzy teraz prowadzą treningi, w których uczestniczą inni klienci.

Zainspiruj się Instagram
Google Maps
Wrocławskie Centrum Spa
ul. Teatralna 10-12
50-055 Wrocław
Facebook Bądź na bieżąco